Na czym polega hiper-automatyzacja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiperautomatyzacja to proces automatyzacji procesów, które normalnie są wykonywane ręcznie przez człowieka. Jest to proces, w którym nie ma żadnej ingerencji człowieka w proces.

Czym jest hiper-automatyzacja?

„Hyper” oznacza „poza” lub „ponad” i odnosi się do faktu, że hiper-automatyzacja obejmuje wykorzystanie technologii automatyzacji w sposób wykraczający poza zwykłe zastąpienie pracy ręcznej oprogramowaniem i sprzętem.

Zamiast po prostu automatyzować istniejące procesy, hiper-automatyzacja wykorzystuje technologię automatyzacji do usprawnienia procesu podejmowania decyzji, planowania i prognozowania na każdym etapie, począwszy od wstępnego generowania pomysłów, poprzez rozwój produktu i jego komercjalizację.

Jaki jest cel hiperautomatyzacji?

Hiperautomatyzacja, o której więcej informacji znajdziesz na stronie https://amniscode.pl/blog/?p=88, to w swej istocie wykorzystanie technologii do automatyzacji zadań, które wcześniej wymagały udziału człowieka. W niektórych przypadkach może to oznaczać automatyzację zadań manualnych, takich jak wprowadzanie danych lub nawet prowadzenie samochodu. W innych przypadkach chodzi raczej o automatyzację zadań poznawczych, takich jak podejmowanie decyzji i ocena ryzyka.

Celem jest ograniczenie konieczności wykonywania tego rodzaju zadań przez ludzi, tak aby mogli się oni skupić na bardziej złożonych zadaniach. Chodzi również o to, aby te skomplikowane zadania nie były wykonywane przez osoby, które nie mają do nich kwalifikacji ze względu na brak odpowiedniego szkolenia lub doświadczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*