Planowanie wesela w plenerze krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajem sali na określony termin, a następnie kilkuletnie oczekiwanie na tę wymarzoną datę, to klasyczny sposób organizacji przyjęć weselnych. Coraz częściej pojawiają się jednak pary, które przełamują ten schemat i decydują się na ślub w plenerze. Takie rozwiązanie, choć na pewno dużo szybsze, wymaga znacznie większych umiejętności organizatorskich. Trzeba zadbać między innymi o namiot weselny, catering, obsługę i wiele innych aspektów, które w przypadku klasycznej sali weselnej są już wliczone w cenę tak zwanego talerzyka. Jak więc zaplanować taki wymarzony dzień w plenerze, abyśmy zarówno my, jak i nasi goście bawili się doskonale?

Ślub w plenerze – z tymi wskazówkami na pewno się uda

Pierwszym krokiem organizacji wesela w plenerze powinien być wybór odpowiedniej daty. Warto postawić na letni dzień, tak aby zminimalizować ryzyko opadów czy innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Jeśli zamierzamy zawrzeć ślub kościelny w terenie, wówczas konieczne również jest zadbanie o zgodę proboszcza lub biskupa. Następnie, po określeniu liczby gości, należy zastanowić się nad wynajmem namiotu. Przykładową ofertę możemy znaleźć na https://www.hale-wynajem.pl/.

Jeśli chodzi o lokalizację, to mamy do wyboru dwie opcje – rozłożenie konstrukcji na własnej działce lub też zarezerwowanie cudzej przestrzeni. To drugie rozwiązanie będzie oczywiście nieść za sobą dodatkowe koszty. Kolejnym krokiem jest zadbanie o krzesła, stoły, dekoracje, catering oraz obsługę. Pozostałe obowiązki logistyczne nie różnią się zbytnio od tych na klasycznym ślubie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*