Pierwsza wizyta w Zakopanem – co trzeba zobaczyć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując urlop w Zakopanem, warto skorzystać zarówno z atrakcji, które zapewnia miasto, jak i z miejsc, gdzie na własnej skórze poczujemy bliskość z naturą. Podczas pierwszej wizyty warto wyjść na łatwe szlaki, które nie są bardzo męczące, a zapewniają fantastyczne widoki i możliwość obcowania z przyrodą. Warto także wybrać się na spacer po mieście i zobaczyć najsłynniejsze atrakcje, jak Wielka Krokiew czy Gubałówka. Po całym dniu wędrówki i zwiedzania niewątpliwą przyjemnością będzie odpoczynek w wygodnym i komfortowym apartamencie. Klimatyczne i piękne kwatery znajdziemy chociażby pod adresem https://apartamentyzakopane.pl/domki.

Wyruszmy na szlak!

Na początek warto wybrać się do jednej z tatrzańskich dolin. Do wyboru mamy Dolinę Strążyską, na której końcu znajduje się Polana Strążyska ze słynnym głazem Sfinks, a także przepiękny widok na północną ścianę Giewontu. Z polany warto pójść pod Wodospad Siklawica, który najbardziej okazale prezentuje się podczas wiosennych roztopów. Będąc w okolicy, warto zajrzeć również do Doliny ku Dziurze oraz Doliny za Bramką. Na dłuższą wycieczkę wybierzmy się do Doliny Lejowej, gdzie przez Kominiarski Przysłop przejdziemy do Doliny Kościeliskiej, przy okazji podziwiając fantastyczne widoki na tatrzańskie szczyty. Dolina Kościeliska ma wiele odnóg i zdecydowanie warto zajrzeć, chociażby do Wąwozu Kraków lub dotrzeć do jej końca i podejść nad Smreczyński Staw.

Piękne panoramy zapewni także wejście na szczyt Nosala i Wielkiego Kopieńca. Warto rozważyć wędrówkę, która zahaczy o oba szczyty. Trasa jest malownicza, jednakże podejście jest już bardziej strome. Warto jednak wdrapać się na szczyt, bo widoki wynagrodzą wszelki trud i wysiłek. Dla osób, które wolą bardziej płaskie tereny, musimy polecić oczywiście centrum i tętniące życiem Krupówki. Tam spróbujemy tradycyjnych góralskich potraw i poczujemy prawdziwy klimat Zakopanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*