Parametry dronów do robienia zdjęć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dron to nowoczesny, bezzałogowy pojazd latający sterowany zdalnie przez operatora. Stanowi istotne narzędzie pracy zwłaszcza dla miłośników fotografii, ponieważ umożliwia wykonywanie zapierających dech w piersiach zdjęć z lotu ptaka. Oczywiście w tym przypadku konieczny jest wybór modelu charakteryzującego się odpowiednimi parametrami użytkowymi. Mnóstwo funkcjonalnych dronów przeznaczonych stricte dla fotografów posiada w asortymencie m.in. ten specjalistyczny sklep działający w Internecie: https://www.drony.net/.

Bez wysokiej rozdzielczości się nie obejdzie

Kluczowym parametrem wymaganym od drona do robienia zdjęć jest rejestrowanie obrazu w rozdzielczości co najmniej Full HD (czyli 1920 X 1080) i dodatkowo 60 klatkach na sekundę. Jeśli jednak zależy nam na ujęciach o maksymalnej jakości, to zdecydujmy się na sprzęt oferujący rozdzielczość 4K (3840 X 2160). Przyda się również z pewnością opcja obsługi fotografii w formacie RAW/DNG, który daje ogromne możliwości w zakresie późniejszej obróbki materiałów w post-produkcji. K

olejny pożądany element to gimbal – specjalny stabilizator kamery ograniczający w znacznym stopniu wstrząsy i drgania w trakcie lotu maszyny. Dzięki niemu uzyskany obraz na większości zdjęć będzie pozbawiony nieestetycznych defektów. Z kolei za utrzymanie w pełni stabilnej pozycji urządzenia w powietrzu odpowiada zawansowany układ sterowania oparty na precyzyjnych czujnikach pokładowych oraz kontrolerze ziemnym. Oto pozostałe istotne parametry: funkcja bezproblemowej modyfikacji czasu otwarcia migawki, tryb seryjny, czas lotu nie krótszy niż 20 minut, dwukrotny zoom optyczny i redukcja zniekształceń poruszający się obiektów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*