Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru opakowań foliowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego opakowania plastikowego to złożony proces, na który składa się wiele różnych czynników. Opakowania plastikowe mogą być wykonane z wielu różnych rodzajów tworzyw sztucznych, a każdy rodzaj ma swoje własne cechy. Plastik jest bardzo uniwersalnym materiałem i może być stosowany do prawie każdego produktu, ale ważne jest, aby rozważyć charakter swojego produktu przed dokonaniem wyboru.

Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć przy wyborze plastikowych opakowań:

Rodzaj tworzywa sztucznego, którego potrzebujesz

Istnieje wiele różnych rodzajów dostępnych tworzyw sztucznych, które można podzielić na dwie główne kategorie: termoplasty i polimery termoutwardzalne. Termoplasty to miękkie materiały, które mogą być wielokrotnie topione i formowane w wysokich temperaturach; mają również doskonałą odporność na ciepło i niski koszt. Polimery termoutwardzalne to sztywne materiały, które nie mogą być topione bez degradacji struktury molekularnej łańcuchów polimerowych; mają dobrą wytrzymałość mechaniczną i właściwości izolacji elektrycznej, ale są droższe niż termoplasty. Jeżeli chcesz być ekologiczny, możesz zdecydować się na ekologiczne foliopaki, które można poddać recyklingowi i które są również biodegradowalne.

Wymagana grubość

Grubość jest ważnym czynnikiem przy wyborze opakowań z tworzyw sztucznych, ponieważ wpływa na elastyczność ścianek opakowania, a tym samym jego zdolność do wytrzymania nacisku ze wszystkich stron bez zapadania się lub utraty kształtu. Opakowania o cienkich ściankach, takie jak torby lub butelki, mają tendencję do zapadania się, gdy są wypełnione płynem lub innymi substancjami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*