Na co zwrócić uwagę wybierając buty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolor, fason, jakość wykonania, cena – na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę wybierając buty? Oto kilka wskazówek – zarówno bardziej, jak i mniej oczywistych. Co zatem wybrać?

Kiedy planujemy zakup butów z reguły w pierwszej kolejności kierujemy się ich przeznaczeniem. Chodzi tu o proste stwierdzenie, że ma być to obuwie letnie, zimowe itd. Zanim zaczniemy wybierać spośród konkretnych modeli warto też przynajmniej wstępnie założyć, jaki charakter powinny mieć buty, których szukamy. Czy mają być sportowe, czy bardziej eleganckie? Czy częściej będziemy nosić je do spodni, czy do spódnicy. Czy będą to tanie buty, czy jesteśmy przygotowani na większy wydatek? Ważną kwestią jest też to, czy poszukujemy modelu, który będzie jak najbardziej uniwersalny, czy możemy sobie pozwolić na buty, które będą pasowały do mniejszej liczby stylizacji.

Zanim zapłacisz za buty, zwróć uwagę na detale

Kiedy podczas wybierania butów jesteśmy już na etapie przymiarek, warto być wówczas szczególnie uważnym. Oprócz sprawdzenia, czy wybrany rozmiar nam odpowiada i czy buty są wygodne, należy przyjrzeć się jakości wykonania. Chodzi tu zarówno o zewnętrzną, jak i wewnętrzną stronę cholewki (producenci obuwia nazywają tak całą wierzchnią część buta okalającą stopę), a także o podeszwę oraz obcasy. Należy przyjrzeć się materiałom użytym do produkcji oraz jakości wykończenia. Ślady po kleju, widoczne zarysowania na skórze, krzywe szwy – to wszystko warto uwzględnić podejmując decyzję o zakupie.

Kupowanie obuwia na promocjach

Część udzielonych wyżej wskazówek dotyczy zakupów, które są zaplanowane i przemyślane. Każdemu jednak zdarza się kupić buty pod wpływem impulsu – najczęściej wtedy, gdy kuszą nas promocje. Sklepy oferują wtedy obuwie w niższych cenach. Wbrew pozorom takie zakupy mogą być bardziej korzystne niż te przemyślane czy wykalkulowane. Czasem kupując tanie buty możemy trafić na produkt, w przypadku którego relacja ceny do jakości jest więcej niż satysfakcjonująca. Zakupy, podczas których zamiast wiosennych sneakersów wyjdziemy ze sklepu z zimowymi kozakami, mogą być bardzo racjonalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*