Motywacja – gdzie jej szukać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy przychodzi nam wziąć udział w publicznym wystąpieniu, często odczuwamy strach i boimy się reakcji tłumu na nasz widok oraz na to, co mówimy. Brakuje nam motywacji, by regularnie ćwiczyć przemawianie przed lustrem i czujemy, że to nie dla nas.

Taka reakcja jest zupełnie zrozumiała, bo nie każdy nadaje się do wystąpień publicznych. Mimo tego, bardzo często strach udaje się przełamać i nawet ktoś, komu wcześniej wydawało się, że przemówienia publiczne nie są dla niego, może polubić ten rodzaj wystąpień.

Kto może pomóc?

W znalezieniu motywacji do ćwiczeń oraz w przygotowaniu specjalnych technik przemawiania, które sprawią, że pokonamy strach przed wystąpieniami publicznymi, znakomicie może pomóc osobisty trener wystąpień publicznych. Taka osoba należycie przygotuje nas do wystąpienia. Przede wszystkim pomoże przełamać bariery występujące w naszym mózgu, które powstrzymują nas przed tym, by nie bać się publicznie przemawiać.

Najlepiej znaleźć osobistego trenera, który będzie właściwie dobierał techniki do naszych umiejętności, oraz charakteru. Co innego bowiem sprawdzi się w przypadku introwertycznego managera średniego szczebla, a co innego gdy przemawiać ma prezes korporacji, który ma na koncie setki sukcesów i milionów złotych, a co za tym idzie – jego pewność siebie jest na dużo wyższym poziomie.

Dobry mówca motywacyjny z pewnością znajdzie właściwą receptę na to, byśmy odnaleźli chęć do ćwiczeń, a także nigdy więcej nie obawiali się stanąć przed szerszą publicznością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*