Materiały, które chronią ciało przed utratą ciepła

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy przychodzi zima, musimy właściwie zabezpieczyć się przed utratą ciepła. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, gdyż wychłodzenie ich młodych organizmów może prowadzić do przeziębienia, co jest wyjątkowo groźne u niemowlaków.

Koniecznie musimy więc kupić dobre i co najważniejsze ciepłe czapki niemowlęce. Muszą one być wykonane z bardzo dobrego materiału, który ochroni głowę dziecka przed wychłodzeniem, ale zarazem sprawi, że nie będzie się ona nadmiernie pocić. Jest to przecież nieprzyjemne dla malucha i może spowodować przeziębienie. Czapka taka nie może też być zbyt ciasna, tak by nie uciskała głowy malucha. Bardzo dobre będą czapki zamszowe.

Co po zimie?

Już teraz warto zadbać o to, by mieć co ubrać dziecku, gdy zrobi się nieco cieplej. Nie ma bowiem nic gorszego, niż przegrzanie jego organizmu. Czapka, którą ubieraliśmy maluchowi zimą, później może być już zbyt ciepła, dlatego koniecznie warto zajrzeć do sklepu, który ma w swojej ofercie czapki na wiosnę. Powinna być wykonana z nieco cieńszego materiału, który dobrze przepuszcza powietrze i sprawi, że głowa malucha nie będzie się pocić.

Pamiętajmy, by zawsze dobierać materiały z których wykonane są ubrania naszych dzieci, stosownie do pory roku i temperatury panującej na zewnątrz. Łatwo bowiem przegapić moment na zmianę garderoby, a to może okazać się zgubne w skutkach. Musimy przecież pamiętać o ważnej kwestii, że zarówno wychłodzenie, jak i zbytnie przegrzanie ciała naszej pociechy może prowadzić do przeziębienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*