Lampy wiszące – w których pomieszczeniach wyglądają najlepiej?

Lampy wiszące – w których pomieszczeniach wyglądają najlepiej?

Marek Levak/pexels.com

Dom i ogrodnictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiszące lampy sufitowe to zdecydowanie najpopularniejsze oświetlenie do mieszkania. Wynika to z faktu, że tego typu produkty dodają zwyczajnemu sufitowi charakteru, a poza tym idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń, w których brakuje miejsca na mobilne lampy podłogowe.  Na szczególna uwagę zasługują lampy firmy Sigma, charakteryzujące się nowoczesnym wyglądem i w większości składające się z aż trzech elementów oświetlających w postaci kloszy. W wielu wariantach można nabyć je np. tutaj: https://elektromag.pl/pl/producer/Sigma/49.

Salon, kuchnia, a może jadalnia?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy mnóstwo modeli lamp wiszących, które z łatwością dopasujemy do konkretnego wnętrza. Nowoczesne żyrandole ze szkła, materiału albo metalu najlepiej sprawdzą się w salonie, na korytarzach oraz w jadalni. Jeśli z kolei zdecydujemy się na wersję klasyczną (z elementami drewnianymi, świecami lub kryształami), wówczas z powodzeniem będziemy mogli ją zamontować również w sypialni urządzonej choćby w stylu rustykalnym.

Warto podkreślić, że tego rodzaju oświetlenie nadaje się przede wszystkim do pomieszczeń wyższych niż 2,5 metra, ponieważ niższe wnętrza może przytłaczać swoimi rozmiarami. Trzeba zawsze upewnić się, że domownicy nie będą się o niego obijali głowami i w żaden sposób nie utrudni im poruszania się po danej przestrzeni.

Oprócz żyrandoli są również dostępne inne rodzaje lamp wiszących, m.in. modele zawieszane z użyciem kabla, pręta łańcuchowego albo ozdobnego sznurka. Takich produktów jest bardzo wiele – różnią się pod względem stylu wykonania, kształtu czy kolorów. Warto rozważyć zwłaszcza zakup lamp Italux, które dzięki swojej wszechstronności sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu – nad stołem lub blatem kuchennym czy pod sufitem w przestronnym salonie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*