Serwis pojazdów – jakiego typu naprawy jest w stanie dla nas wykonać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto posiada samochód musi się liczyć na jego awarię. Konieczna więc okaże się naprawa w serwisie pojazdu. Należy jednak wiedzieć jakie naprawy będą wykonane przez mechanika a jakie zazwyczaj nie są. Znajomość usług serwisantów jest o tyle ważna, że możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Każdy sprawdzony serwis samochodów dokona napraw elementów związanych z silnikiem. Niekłopotliwa powinna być więc wymiana paska rozrządu czy uszczelki pod głowicą. Nie powinniśmy również obawiać się o układ zapłonowy. Na pewno każdy serwis aut wymieni świece lub kable wysokiego napięcia. Serwis poradzi sobie również z okresowymi wymianami komponentów auta. Oznacza to, że powinien wymienić olej czy klocki hamulcowe w atrakcyjnych cenach. Dobry serwis aut wykona również geometrię pojazdu i usługi typowe dla wulkanizatorów czy serwisów opon (np. naprawa felgi czy wymiana opon). Doświadczony mechanik powinien poradzić sobie z bardziej szczegółowymi elementami pojazdów (np. wymiana klamki, blokująca się szyba, wycieraczka). Mechanicy powinni również „od ręki” wymieniać żarówkę, nawet jeśli wymaga on wymontowania innych elementów samochodu.

Mechanik nie zrobi wszystkiego

Należy mieć świadomość, że mechanik może odmówić wykonania usługi. Kłopotliwe w tym zakresie są w szczególności nowe pojazdy, zwłaszcza elektryczne. Po ingerencji osoby, która nie ma zgody producenta na naprawę, auto może nawet nie jeździć (mimo mechanicznej możliwości jazdy). Mechanik również nie powinien również zastępować lakierników i blacharzy. To warsztaty lakierniczo-blacharskie powinny tym się zajmować, ze względu na doświadczenie. Mechanik co do zasady nie zarejestruje auta za nas. Jednak często wskaże on zaufane warsztaty i punkty, które te usługi wykonają. Warto znać warsztat, który jednocześnie wykonuje przeglądy rejestracyjne pojazdów. Dobrym przykładem takiego serwisu jest m.in. http://www.prostauto.pl. Jeśli pojazd będzie miał niesprawny jakikolwiek element, to zostanie on za zgodą kierowcy, szybko naprawiony, tak aby mógł on przejść badanie techniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*