Kiedy zdecydować się na implanty zębów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok na popularności zyskują implanty zębowe. Są one doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu utraciliśmy naturalny ząb lub w najbliższym czasie czeka nas jego ekstrakcja, czyli usunięcie. Jeśli interesują nas trwałe i wyjątkowo estetyczne implanty zębów Warszawa jest miastem, w którym działa wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych zajmujących się ich wstawianiem. Z niniejszego artykułu dowiemy się, kiedy najlepiej zdecydować się na taką opcję. 

Pamiętajmy o przeciwwskazaniach 

Implanty zębowe to optymalny wybór zwłaszcza dla tych osób, które pragną uzupełnić pojedyncze braki w uzębieniu. Ogromną zaletą takich konstrukcji jest to, że dobrze wszczepione mogą z powodzeniem służyć do końca życia, a poza tym wyglądają niemal identycznie jak naturalne zęby (chodzi zarówno o kształt, jak i kolor). Jak by tego było mało, nie są podatne na próchnicę, gdyż odznaczają się doskonałą odpornością na kwasy produkowane przez bakterie.

Oprócz braku pojedynczych zębów, wskazaniem na implanty stomatologiczne jest ponadto całkowite bezzębie, spowodowane chorobą, urazem mechanicznym lub paradontozą. Z omawianego rozwiązania mogą też z powodzeniem skorzystać osoby starsze, dla których korzystanie ze standardowej protezy jest niezbyt komfortowe. Trzeba jednak zawsze pamiętać o konkretnych przeciwwskazaniach do implementacji, do których zaliczamy: cukrzycę w zaawansowanym stadium, nowotwory złośliwe, nałogowe palenie tytoniu, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby płuc, nerek oraz tarczycy i skomplikowane wady zgryzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*