Jakimi elementami się kierować przy wyborze maszyny do szycia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krawiectwo przeżywa obecnie kolejną fazę popularności. Nie kojarzy się nam już wyłącznie z babcinymi umiejętnościami, ale łączy się bardziej z modą. Nie dziwi zatem fakt, że rynek maszyn do życia stale się powiększa. Ale jaką maszynę wybrać?

Maszyna mechaniczna, czy komputerowa

Podstawową decyzją, którą musimy podjąć, jest rodzaj maszyny. Jest to parametr ściśle podyktowany budżetem, którym dysponujemy. Najtańsze będą maszyny mechaniczne. Te spokojnie wystarczą dla początkujących krawcowych, które chcą zajmować się szyciem wyłącznie hobbystycznie. Droższe, maszyny elektroniczne posłużą do pracy zarobkowej. Natomiast maszyny komputerowe najlepsze będą do taśmowego szycia odzieży, ponieważ zapamiętują całe sekwencje ustawień. Kolejną cechą maszyny jest możliwość regulacji poszczególnych parametrów.

Im więcej możliwości, tym lepiej jesteśmy w stanie dopasować maszynę do swoich potrzeb. Ale też tym bardziej profesjonalna będzie taka maszyna do szycia. Regulować można naprężenie nici, docisk stopki, ustawienie igły, gęstość i długość ściegu i inne. Bardzo często podczas wyboru maszyny, kierujemy się ilością ściegów, co tak naprawdę ma drugorzędne znaczenie. Przeważnie i tak nie wykorzystujemy wszystkich możliwości. Warto za to zwrócić uwagę, czy maszyna posiada wolne ramię, nawlekacz do igły oraz nowocześniejszy chwytacz rotacyjny, ponieważ te dodatki zdecydowanie ułatwiają pracę.

Przed dokonaniem zakupu warto skonsultować się ze sprzedawcą, która omówi zalety wybranego modelu. Każdy sklep z maszynami do szycia pozwala na wypróbowanie kilku produktów. Dzięki temu można zapoznać się ze sprzętem przed zakupem. Kupując stacjonarnie można liczyć także na krótką lekcję z obsługi maszyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*