Jakie urządzenia należy stosować w hodowli drobiu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów hodowli drobiu na małą skalę.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest podwórkowy kurnik. Może to być Twój własny dom lub możesz wynająć małą działkę i zbudować na niej kurnik. Możesz używać tego jako hobby lub sprzedawać jajka dla dodatkowego dochodu.

Jeśli chcesz zacząć od większych zwierząt, to komercyjna hodowla kurcząt może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Obejmuje to sprzedaż jaj lub mięsa do sklepów spożywczych i restauracji z dużych obiektów, które są prowadzone przez profesjonalistów.

Będziesz musiał mieć odpowiedni sprzęt przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju hodowli drobiu, aby dobrze wykonać pracę. Oto, co powinieneś mieć:

Podajniki

Podajniki występują w różnych kształtach i rozmiarach, ale wszystkie służą jednemu celowi – karmieniu Twoich kurczaków. Będziesz potrzebował więcej niż jeden podajnik, ponieważ każdy z nich może pomieścić tylko tyle jedzenia na raz; w przeciwnym razie nie będzie miejsca dla innych kurcząt do jedzenia, gdy przyjdą w poszukiwaniu obiadu. W zależności od tego, ile masz kurcząt, będziesz potrzebował co najmniej jednego lub dwóch karmników. Im więcej kurcząt, tym więcej karmników będzie potrzebnych. Dobrym pomysłem jest posiadanie wielu karmników, ponieważ mogą one służyć jako rozrywka dla Twojego stada – kury uwielbiają dziobać jedzenie, które wypada z otworów w karmniku.

Poidła

Kurczaki również potrzebują wody. Upewnij się, że zawsze mają dostęp do świeżej wody, używając poideł, które są łatwo dostępne, gdy tylko najbardziej jej potrzebują. Istnieje kilka rodzajów pojników, których możesz użyć, ale zalecamy używanie automatycznych. Pomogą one zaoszczędzić czas i wysiłek, zapewniając jednocześnie, że kurczaki zawsze będą miały dostęp do świeżej wody. Drugą opcją są poidła które są ręcznie napełniane. Można do tego celu użyć wiader lub konewek. Upewnij się, że woda jest świeża i czysta przez cały czas, aby uniknąć chorób w twoim stadzie. Dobrej jakości poidła dla kur znaleźć można, chociażby na stronie https://sklep.farmazuromin.pl/system-pojenia-drobiu-poidla-dla-kur.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*