Najważniejsze akcesoria do akumulatora

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulator to sprzęt służący do zasilania różnych urządzeń elektrycznych – np. w samochodzie osobowym. Aby pracował przez wiele lat, musi być przede wszystkim prawidłowo obsługiwany. Ogromne znaczenie ma również wykorzystywanie dedykowanych akcesoriów, które w znacznym stopniu ułatwiają eksploatację akumulatora. Przykładem jest choćby prostownik z rozruchem, przeznaczony do ładowania konstrukcji w razie jej całkowitego rozładowania. Warto postawić na model wyposażony w specjalne zabezpieczenie przed zwarciem oraz przeciążeniem.

Rozmaite testery to prawdziwe wybawienie

Kluczowymi akcesoriami z omawianej kategorii są rozruchowe kable do akumulatora, za pomocą których można bez większego problemu „pożyczyć” trochę prądu w celu ożywienia unieruchomionego silnika samochodu. Ich posiadanie jest najlepszym sposobem na uniknięcie drogiego holowania pojazdu. Najtańsze modele kupimy już za kilkanaście złotych, natomiast lepiej zaopatrzyć w nieco droższe (za minimum 100 zł), gdyż odznaczają się znacznie większą trwałością i optymalnym poziomem izolacji. 

Drugą kategorię przydatnych akcesoriów stanowią testery analogowe i cyfrowe. Pozwalają one wykonać diagnostykę sprzętu i tym samym uchronić się przed jego awarią. Zaliczamy do nich aerometr (miernik gęstości elektrolitu) oraz woltomierz (miernik naładowania i napięcia). 

Warto zakupić także:    

– klemy – do szybkiego mocowania kabli bez konieczności ich lutowania

– prostowniki transformatorowe oraz z rozruchem

– mobilne panele solarne – do podładowywania urządzenia

– sygnalizatory dźwiękowe – informujące o rozładowaniu

– regulatory napięcia

– złącza do spawów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*