Jakie są zalety zastosowania oświetlenia LED w swoim domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie LED jest najbardziej wydajnym, zrównoważonym i opłacalnym źródłem światła dostępnym obecnie. Oto niektóre z zalet stosowania oświetlenia LED w Twoim domu:

Efektywność energetyczna

Diody LED zużywają do 90% mniej energii niż żarówki i 50% mniej niż CFL. Oznacza to, że oszczędzasz pieniądze na rachunkach za prąd, ale także pomagasz zmniejszyć nasze uzależnienie od paliw kopalnych i gazów cieplarnianych.

Żywotność

Diody LED działają do 25 razy dłużej niż CFL czy żarówki, więc nie trzeba ich tak często wymieniać. W typowym gospodarstwie domowym oznacza to koniec z kupowaniem żarówek co kilka miesięcy.

Bezpieczeństwo

Lampy LED mogą być używane w wielu sytuacjach, w których żarówki halogenowe lub fluorescencyjne nie są bezpieczne, ponieważ zawierają toksyczne opary rtęci lub gaz. Są one również ściemniane, co czyni je idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie przebywają dzieci lub zwierzęta domowe, które mogłyby je przypadkowo przewrócić lub stłuc (np. lampki nocne).

Brak ciepła

W przeciwieństwie do starszych typów żarówek, diody LED nie nagrzewają się na tyle, aby spalić cokolwiek lub spowodować oparzenia skóry w razie przypadkowego dotknięcia. To czyni je bezpieczniejszą opcją dla dzieci i zwierząt domowych. Jedynym minusem jest to, że nie są one tak skuteczne w ogrzewaniu pomieszczeń, zwłaszcza w zimnym klimacie.

Na plus dla oświetlenia ledowego, trzeba zaliczyć również różnorodność rozwiązań, jakie można zastosować. Do takich należą między innymi taśmy LED, które można znaleźć pod adresem sklepu online http://sklep.profiled.pl/tasmy-wielokolorowe-cat-99.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*