Jakie cechy i parametry powinien posiadać serwer przeznaczony dla sklepu internetowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie sklepu internetowego to w obecnych czasach naprawdę dobry pomysł na biznes. Abyśmy jednak mogli zacząć sprzedawać, najpierw trzeba postawić serwer i zainstalować na nim oprogramowanie sklepu. Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego zestawu komputerowego, trzeba sprecyzować wymagania, jakie chcemy postawić naszemu serwerowi. Podpowiadamy co powinien potrafić sprzęt, na którym utrzymywana będzie strona sklepu online.

Moc obliczeniowa

W przypadku serwera sieciowego, istotne są zupełnie inne parametry, niż jeśli chodzi o komputer do użytku domowego. Przede wszystkim musi on mieć wysoką moc obliczeniową, by był w stanie wykonywać wiele programów jednocześnie. Przyda się wielordzeniowy procesor, który zapewni dobrą obsługę wielowątkowości. Według opinii internautów dobrym rozwiązaniem mogą być serwery Fujitsu. Nie można też zapomnieć o odpowiednio dużej ilości pamięci operacyjnej RAM, w której procesor będzie wykonywał wszystkie swoje obliczenia.

Prędkość komunikacji

Nie można zapomnieć o najważniejszym, czyli o przekazie przetworzonych danych do świata zewnętrznego. W tym wypadku mowa o łączu internetowym, które do serwera będzie podpięte. Można tutaj zastosować karty sieciowe na interfejs PCI-E, które potrafią osiągnąć prędkość nawet rzędu kilku terabitów na sekundę. Szybki przekaz danych wewnątrz serwera zapewni natomiast nowoczesna płyta główna. Chcąc skonfigurować i zakupić komputer lub serwer dla siebie, możemy odwiedzić np. poniższą stronę https://www.fujitsu-shop.pl/pl/20020-komputery i stamtąd pozyskać potrzebne dla nas informacje. Pamiętajmy, że sklep może się bardzo szybko rozrastać. Warto więc wybrać taką konfigurację, która będzie posiadała ewentualny zapas mocy i szybkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*