Co wpływa na sukces w rehabilitacji?

Co wpływa na sukces w rehabilitacji?

Pixabay/pexels.com

Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto miał przynajmniej trochę do czynienia z medycyną wie, jak ważne w procesie rehabilitacji jest odpowiednie nastawienie pacjenta. Pozytywne podejście do życia i chęć czynienia codziennych postępów mogą zdziałać cuda. To dlatego tak ważna jest praca nie tylko z ciałem, ale też umysłem. Rekonwalescencja nie może ograniczać się jednak tylko do cech wolicjonalnych. W jej przebiegu równie istotny jest sprzęt do rehabilitacji. To on pomaga w tym, by przeprowadzać niezbędne ćwiczenia przyspieszające powrót do zdrowia.

Jeżeli pacjent nie stanął jeszcze z powrotem na własnych nogach, potrzebny mu będzie wózek inwalidzki. Do wyboru są pojazdy napędzane siłą rąk, lub elektrycznie. Te drugie sprawdzą się w przypadku osób z niesprawnościami rąk. Wózek ręczny będzie za to lepszy dla osób, które chcą zachować ich sprawność w trakcie dochodzenia do formy. By wyjechać z mieszkania w bloku często wymagany jest specjalny podjazd.

Nauka chodzenia

W ponownej nauce chodzenia swoją rolę początkowo odgrywa balkonik, który umożliwia stawianie pierwszych kroków. Nawet dłuższe spacery poza domem będą dzięki niemu możliwe, co nie zmienia faktu, że nieco lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach. Następnie chory może przestawić się na kule – będą one przydatne do pierwszych samodzielnych wyjść. Przychodzi też moment na odpoczynek, który powinien być jednak połączony z ćwiczeniami. Wysokiej jakości łóżko rehabilitacyjne Elbur umożliwi komfortowy sen oraz sprawi, że pacjent dostosuje idealną dla siebie pozycję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*