Jakich ćwiczeń po ciąży należy unikać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety, które właśnie urodziły, powinny unikać wszelkich ćwiczeń, które wymagają leżenia na plecach. Wynika to z nacisku na brzuch i macicę. Może to również powodować powstawanie poporodowych zakrzepów krwi w nogach.

Squaty

Przysiady są świetne do ujędrniania ud i pośladków, ale nie są zalecane po ciąży, ponieważ wywierają duży nacisk na mięśnie dna miednicy. Jeśli robisz przysiady, upewnij się, że kolana nie wychodzą poza palce stóp. Jeśli poczujesz jakikolwiek ból w kolanach lub dolnej części pleców, natychmiast przestań.

Bieganie i skakanie po linie

Bieganie i skakanie po linie może być trudne dla Twoich stawów po ciąży – zwłaszcza jeśli miałaś cesarskie cięcie lub inne komplikacje podczas porodu. Zamiast biegać, spróbuj chodzić lub uprawiać jogging na bieżni, aby uzyskać formę po porodzie.

Podnoszenie nóg 

Podnoszenie nóg nie powinno być wykonywane do sześciu tygodni po porodzie, ponieważ może spowodować rozerwanie mięśni brzucha ze względu na ekstremalny zakres ruchu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wykonujesz niezabronione ćwiczenia i w poprawny sposób, to trening kobiet po ciąży Kraków, jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz odpowiednich specjalistów z tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*