Presostat – co to jest i jak działa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Wyłącznik ciśnieniowy to urządzenie, które wyczuwa ciśnienie cieczy w rurze. Najczęstszym typem przełącznika ciśnieniowego jest przełącznik ciśnieniowy uruchamiany powietrzem, który wykorzystuje ciśnienie powietrza do obsługi dwóch przełączników, które są zamontowane po przeciwnych stronach rury.

Jak działa?

Kiedy ciecz osiąga pewien poziom i zaczyna napierać na jeden z tych przełączników, zamyka się on, wysyłając energię do innej części systemu. Gdy ciecz spadnie poniżej tego poziomu, drugi przełącznik otwiera się i wyłącza zasilanie tego, co kontrolował.

Jakie ma zastosowanie?

Wyłączniki ciśnieniowe mają wiele różnych zastosowań. Wyłączniki ciśnieniowe są zwykle używane w systemach sprężonego powietrza i hydraulicznych. Mogą być również używane do monitorowania oleju i innych płynów. 

Są one często używane w warunkach przemysłowych, gdzie sterują maszynami w oparciu o to, czy dostępna jest wystarczająca ilość wody lub innych płynów. Mogą być również stosowane w obszarach mieszkalnych do wyłączania dopływu wody w przypadku wycieku lub powodzi, aby woda nie płynęła dalej do domu lub firmy i nie powodowała dalszych szkód.

Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://astra-automatyka.pl/produkty/presostaty/ i poznaj szczegóły działania każdego z nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*