Jaka bielizna jest najzdrowsza dla naszego ciała?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy bielizna może być szkodliwa? Okazuje się, że jak najbardziej. Dobór odpowiednich materiałów i rodzaju szycia jest kluczowy dla zachowania nie tylko wygody noszenia, ale też higieny. Na co należy zwrócić uwagę?

Odpowiedni rozmiar

Jak w przypadku każdego odzienia, bielizna również posiada swoją tabelę pomiarową. Dobranie odpowiedniej wielkości jest szczególnie istotne w przypadku bielizny, która noszona jest przez cały dzień, a czasami również i całą noc. Okazuje się, iż zbyt duży bądź zbyt mały rozmiar niekorzystnie wpływa na kondycję skóry, a także może przyczynić się do powstawania infekcji. Za duża bielizna nie spełni swojego zadania – zamiast podtrzymywać i zapewniać ciepło, będzie jedynie przeszkadzającym skrawkiem materiału; z drugiej strony, wybranie za małego rozmiaru sprawi, że skóra będzie uciskana przez wiele godzin, powodując otarcia i podrażnienia, a w konsekwencji nawet infekcje intymne.

Z czego zrobiona jest zdrowa bielizna?

Poza rozmiarem, warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego wykonywana jest bielizna. Niestety, nie wszystkie z nich są korzystne dla zdrowia, a wręcz mogą przyczyniać się do szkód. Mimo iż naturalne tkaniny stają się coraz bardziej popularne, to właśnie materiały tworzone syntetycznie stanowią znaczną większość kupowanej w sklepach bielizny. Baza ta jest tańsza i łatwiejsza w przygotowaniu, jednak nie służy zdrowiu – sztuczne włókna, takie jak poliamid czy elastan, nie pozwalają skórze oddychać, a także mogą doprowadzić do powstawania podrażnień. Zdecydowanie wybór powinien paść na materiały naturalne, takie jak bawełna czy bambus. Dzięki swojej delikatnej strukturze nie powodują żadnych powikłań w kontakcie ze skórą, a przy tym są lekkie i przewiewne. 

Bielizna stanowi istotny element codziennej garderoby, dlatego też nie powinna być bagatelizowana – wybór odpowiedniego kroju i materiału pozwoli na komfort i bezpieczeństwo. Aby mieć pewność, że kupiona bielizna będzie odpowiednia dla zdrowia, warto zaglądać do specjalistycznych sklepów, takich jak https://mhirsch.pl/, których asortyment nie ogranicza się tylko do podstawowych rozmiarów i sztucznych włókien.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*