Jak wygląda procedura zakładania firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na otwarcie firmy w konkretnej branży. To wyjątkowo niełatwe zadanie, ponieważ trzeba spełnić szereg istotnych wymogów, a na dodatek załatwić wiele niezbędnych kwestii formalnych. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zwrócenie się o pomoc do doświadczonych specjalistów. Jeśli interesuje nas skuteczne założenie działalności gospodarczej Bydgoszcz to miasto, gdzie funkcjonuje kilka firm specjalizujących się w tej płaszczyźnie.

Kilka kroków do własnego biznesu 

Pierwszym etapem zakładania firmy jest podjęcie decyzji odnośnie jej formy prawnej. Ma ona bowiem bardzo duży wpływ zarówno na czas oczekiwania na rejestrację podmiotu, jak i późniejsze koszty jego prowadzenia czy wysokość składek do ZUS. Najwięcej nowych przedsiębiorców wybiera po prostu jednoosobową działalność, natomiast nieco mniej stawia na spółkę cywilną, jawną, partnerską, komandytową bądź z ograniczoną odpowiedzialnością. Kolejny kluczowy krok to ustalenie formy opodatkowania (klasyczny PIT, CIT albo karta podatkowa). Należy tutaj brać pod uwagę m.in. rodzaj biznesu, wysokość przewidywanych przychodów w skali roku, chęć skorzystania lub nie ze specjalnych ulg oraz to, czy zamierzamy rozliczać się sami, czy też ze współmałżonkiem. Oto pozostałe wymagane działania:

– wypełnienie stosownego wniosku rejestracyjnego w celu uzyskania wpisu w Centralnej, Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,

– wybór kodów PKD – służą do klasyfikacji podmiotu gospodarczego,

– nawiązanie współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym,

– założenie firmowego konta bankowego i wyrobienie pieczątki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*