Jak wydłużyć żywotność smartfona?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony są urządzeniami o ograniczonej żywotności, szczególnie gdy regularnie i intensywnie z nich korzystamy. Pomijając już kwestie techniczne istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia elektroniki poprzez uderzenie mechaniczne, upadek czy zalanie. Aby zapobiec wymienionym sytuacjom wyposażyć możemy się w akcesoria takie jak szkło hartowane czy etui na tylną część telefonu. Jakie jeszcze istnieją sposoby na poszerzenie okresu prawidłowego funkcjonowania sprzętu elektronicznego?

Gwarancyjna żywotność

Każdy nowy i oryginalny smarfon posiada gwarancję, która zapewnia o jego żywotności przez określony czas. Średni czas działania smartfonów wynosi od 18 do 24 miesięcy, a po tym okresie możemy spodziewać się coraz większych trudności w jego użytkowaniu (ciągłe zawieszanie się, gwałtowne wyłączanie, a przede wszystkim krótki czas trzymania baterii). Niemniej jednak istnieje szansa na to, aby zminimalizować te objawy lub całkowicie się ich pozbyć. Często taki telefon ma po prostu zbyt mało pamięci lub jest za bardzo obciążony przez rozbudowaną aplikację – znalezienie winowajcy może usunąć problem. Równocześnie od momentu zakupu nowego sprzętu powinniśmy zadbać o jego ochronę. Etui na telefon XIAOMI REDMI S2 w połączeniu z dedykowanemu temu modelowi szkłu hartowanemu skutecznie zmniejszy ryzyko uszkodzenia.

Pamiętajmy jednak, iż większość modeli smarfonów dopasowana może być wyłącznie do osłon im dedykowanych. Dlatego kupowanie pierwszego lepszego etui nie jest dobrym rozwiązaniem – najlepiej też będzie dokonać zakupu w profesjonalnym sklepie. Jeśli chodzi o nakładki ochronne na iPhone’y, to w tej grupie również będziemy mieć szeroki wybór produktów i gadżetów. Etui na telefon iPhone 6 Plus / 6S Plus uważane jest za jedno z najlepszych aktualnie dostępnych na rynku. Wysoka trwałość, perfekcyjne dopasowanie do telefonu oraz różne wersje zachęcają do zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*