Jak dbać o porządek w salonie kosmetycznym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O popularności salonu kosmetycznego decydują różnorodne kryteria. Jednym z najważniejszych jest porządek i czystość, ponieważ zależy od tego w dużej mierze bezpieczeństwo klientów i ich dobre samopoczucie. Konieczne jest w szczególności odpowiednie przechowywanie kosmetyków i narzędzi, regularne sprzątanie, a także sterylizowanie poszczególnych urządzeń. Do tej ostatniej czynności idealnie nadaje się autoklaw, który można nabyć m.in. w tym sklepie: https://sklep.ileopard.pl/produkty/higiena/sterylizacja/autoklawy-parowe,2,7702

Podstawowe zasady i wskazówki 

Podstawowym obowiązkiem pracowników salonu jest sprzątanie własnych stanowisk pracy po wizycie każdego klienta (łącznie z dezynfekowaniem fotela, stołu czy kabiny). W przeciwnym razie może się pojawić ogromny problem z nawarstwiającym się brudem i nieprzyjemnym zapachem. Warto też wyznaczyć konkretne osoby do mycia toalety oraz powierzchni płaskich – podłóg, frontów mebli czy luster. 

Kolejnym istotnym warunkiem utrzymania porządku są odpowiednie meble do salonu kosmetycznego, takie jak szafki, biurka, regały i mobilne szafeczki na kołach. Służą one bowiem do bezpiecznego przechowywania zarówno wszelkich produktów kosmetycznych, jak i sprzętów czy akcesoriów. Oprócz tego konieczne jest trzymanie przyrządów wielokrotnego użytku w specjalnym autoklawie (np. parowym), rozpakowywanie materiałów kosmetycznych bezpośrednio przy kliencie, korzystanie z jednorazowych ręczników, elementów bielizny i czepków, a także dbanie przez pracowników o własną higienę i noszenie przez nich estetycznego stroju (np. fartuszka z logo firmy). Przestrzegając powyższych zasad, z pewnością spełnimy wszystkie normy w zakresie czystości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*