Jak bezpiecznie uprawiać boks?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trenowanie boksu wymaga od zawodnika bardzo wielu wyrzeczeń. Musi on bowiem dbać zarówno o rozwój swoich mięśni, jak i o właściwą wydolność oraz sprawność ruchową. Do osiągnięcia sukcesu w tym sporcie jest niezbędne wylanie wielu wiader potu na treningu i ekstremalnie ciężka praca – bez tego nie ma co marzyć o pokonaniu przeciwnika. Istotna jest również sama technika, na której ćwiczenie trzeba poświęcić dużo czasu. Uprawiając boks, nie można też zapominać o jeszcze jednej istotnej kwestii, a mianowicie bezpieczeństwie.

Ochrona dłoni i głowy to priorytet

Z uprawianiem boksu kojarzą się zwłaszcza rękawice, które mogą być wykonane z naturalnej skóry lub tworzyw syntetycznych. Ten pierwszy materiał charakteryzuje się znacznie większą żywotnością. Często kupowanym przez zawodników modelem są na przykład rękawice bokserskie dragon. Niezależnie od użytego materiału, podstawowym ich celem jest zabezpieczenie dłoni przed urazami oraz amortyzowanie wszelkich uderzeń.

Warto dodać, że dla dodatkowej ochrony i usztywnienia wykorzystuje się specjalne owijki oraz bandaże, które można kupić m.in. w tym sklepie: https://gladiator-fight.com/bandaze-i-owijki-bokserskie.
Istotnym elementem wyposażenia boksera są również buty, które powinny być lekkie i niezwykle wygodne, a także posiadać podeszwę ze specjalnego materiału antypoślizgowego (zabezpieczenie przed upadkiem), zapewniającego odpowiednią przyczepność do podłoża.

Zawodnicy uprawiający ten sport nie mogą też zapominać o kasku, mającym za zadanie chronić głowę przed urazami i stłuczeniami spowodowanymi przez liczne uderzenia. Chodzi zwłaszcza o zabezpieczenie uszu, kości policzkowych, szczęki oraz podbródka. Każdy kask musi być koniecznie wypełniony pianką amortyzacyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*