Uchwyty i gałki meblowe – jaki styl wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykończeniowe akcenty, takie jak uchwyty lub dekoracyjne okucia, mogą sprawić, że mebel będzie bardziej atrakcyjny. Służą one do otwierania szuflad, szafek i drzwi. Wybierając klamki do swojego domu, będziesz miał mnóstwo opcji do wyboru.

O czym należy pomyśleć?

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy chcesz, aby twoje uchwyty meblowe kuchenne były widoczne, czy nie. Jeśli tak, to będziesz musiał znaleźć takie, które pasują do ogólnego projektu Twoich mebli. Możesz również rozważyć funkcję i cel swojego mebla przed wyborem uchwytów. Na przykład, jeśli masz dzieci, które wciąż uczą się, jak korzystać z różnych urządzeń w ich domach, to jest to dobry pomysł, aby wybrać uchwyty, które mogą być łatwo obsługiwane przez nich.

Jednak najważniejszą rzeczą do przemyślenia przy wyborze uchwytów jest to, czy będą one pasować do ogólnego projektu Twoich mebli. Możesz również rozważyć funkcję i cel swoich mebli przed wyborem uchwytów. Na przykład, jeśli masz dzieci, które wciąż uczą się, jak korzystać z różnych urządzeń w domu, to warto wybrać uchwyty, które mogą być łatwo obsługiwane przez nich.

Materiał

Większość uchwytów wykonana jest z metalu lub plastiku, ale dostępne są również drewniane. Plastik najlepiej nadaje się do miejsc o dużej wilgotności, takich jak łazienki, natomiast metal jest bardziej odpowiedni do kuchni, ponieważ lepiej niż drewno wytrzymuje tłuszcz. Jeśli masz w domu małe dzieci i chcesz je uchronić przed poparzeniem gorącą wodą, szukaj uchwytów wykonanych z materiałów żaroodpornych, takich jak silikon lub guma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*