Gdzie znajdują zastosowanie filtry kasetowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie wszystkie dostępne na rynku urządzenia przeznaczone do oczyszczania powietrza potrafią efektywnie działać przy dużym zapyleniu – zwłaszcza jeśli unoszące się zanieczyszczenia są zróżnicowane pod względem grubości. W takiej sytuacji wprost doskonale sprawdzają się nowoczesne filtry kasetowe, zaliczane do kategorii filtrów wstępnych. Stanowią one idealne połączenie niskiej ceny z długą żywotnością. Wyjątkowo uniwersalne modele znajdziemy w ofercie takiej jak na przykład: https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kasetowe/.

Konstrukcje nieskomplikowane, ale bardzo skuteczne

Standardowy filtr kasetowy składa się z solidnej ramy (np. metalowej, PCV, kartonowej), a także medium filtracyjnego wykonanego z włókniny syntetycznej poliestrowej lub naturalnej, ewentualnie papieru rozpostartego na osnowie tzw. mikrowłókna szklanego. Największą popularnością cieszą się wersje plisowane typu Z-Line o ponadprzeciętnej chłonności pyłowej.

Omawiane filtry mogą mieć rozmaite rozmiary, więc dostosowanie ich do wymogów konkretnego budynku czy układu nie stanowi żadnego problemu. Montuje się je powszechnie przede wszystkim w instalacjach grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, które znajdują się w obiektach gastronomicznych, hotelach, placówkach edukacyjnych, zakładach przetwórstwa spożywczego, salach operacyjnych, laboratoriach badawczych, przedsiębiorstwach elektronicznych i maszynowych, centrach handlowych oraz wszelkich budynkach użyteczności publicznej. Oprócz tego są stosowane na basenach, w smarowaniach, warsztatach i serwerowniach. Dodajmy, że filtry kasetowe mogą z powodzeniem funkcjonować nawet w warunkach sporej wilgotności powietrza i dużej zawartości kropelek tłuszczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*