Gdzie są najlepsze stoki narciarskie w Europie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżająca się wielkimi krokami zima dla wielu nieodłącznie kojarzy się z najbardziej popularną aktywnością fizyczną w tym okresie, czyli narciarstwem. Rodzice zachęcają do nauki najmłodszych, sami jednak nie pozostając w tyle i w miarę możliwości z roku na rok doszkalając swoje umiejętności. Im bardziej sroga zima tym lepsze warunki na stokach i więcej zadowolonych narciarzy, korzystających w pełni z idealnych warunków. Każdego roku ośrodki narciarskie w Polsce i Europie starają się przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Szczególną popularnością cieszą się właśnie te za granicą. Gdzie zatem warto pojechać i dlaczego?

Dlaczego wybieramy zagraniczne stoki narciarskie?

Można zauważyć, że pomimo iż stoki w Polsce każdego roku przepełnione są narciarzami i nie widać, aby frekwencja ta spadała, to jednak istnieje grupa osób, która na narty preferuje wyjazd za granicę, do państw sąsiednich. Wiąże się to w dużej mierze ze znacznie lepiej przygotowanymi trasami, dłuższymi, szerszymi, a przede wszystkim mniej zaludnionymi, co wynika między innymi z większej dostępności tras oraz ich lepszego rozplanowania. Często też czynnikiem decydującym są pewniejsze warunki pogodowe, sprzyjające całodziennej jeździe, dodatkowo umilone zapierającymi dech w piersiach widokami.

Stoki narciarskie w Europie

Mające wkrótce nadejść ferie oraz wcześniejsza przerwa świąteczna to idealna okazja na wyjazd na narty. Duża ilość wolnych dni umożliwia wyjazd poza granice kraju, aby tam móc cieszyć się idealnymi warunkami. Gdzie znajdziemy najlepsze stoki narciarskie w Europie? Dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się głównie stoki we Włoszech, szczególnie w Dolomitach, gdzie poza przepięknymi widokami i słoneczną pogodą, wolne chwile można spędzać na smakowaniu włoskiej kuchni i odwiedzaniu tamtejszych butików. Często wybieranym krajem jest także Austria, ze względu na dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności. Miłośnicy nart nie mogą także zapomnieć o urokach Alp Szwajcarskich, Francji czy sąsiadującej z Polską Słowacji, która również ma wiele do zaoferowania!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*