Do czego wykorzystywany jest olej grzewczy?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Grzewczy olej napędowy to paliwo pochodzące z ropy naftowej, charakteryzujące się przede wszystkim wysoką kalorycznością oraz wydajnością. 

Właściwości oleju grzewczego i jego zastosowanie

Olej grzewczy przypomina olej napędowy wykorzystywany w silnikach samochodowych Diesla, jedyna różnica to wyższa zawartość w nim siarki. Charakteryzuje się wysoką efektywnością spalania, niskim współczynnikiem lepkości oraz wysoką temperaturą zapłonu, w związku z czym całkowicie się spala i jest produktem ekologicznym. Wykorzystuje się go go do ogrzewania domów, osiedli, ośrodków turystycznych, a nawet zakładów produkcyjnych czy okrętów. Spala się go w specjalnych piecach, piecach centralnego ogrzewania i bojlerach. 

Dystrybucja

Dystrybucją oleju opałowego zajmują się wyspecjalizowane firmy, między innymi http://naftpol.net. Olej powinien być przewożony bezpiecznymi cysternami i przechowywany w naziemnych zbiornikach, usytuowanych w piwnicach, garażach, lub przy budynku mieszkalnym. To doskonałe źródło ciepła, które można wykorzystać w obiektach bez możliwości podłączenia do sieci gazu ziemnego. Przyjazny dla środowiska naturalnego i bezpieczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*