Ekogroszek workowany – dlaczego warto go wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel domu jednorodzinnego musi podjąć decyzję odnośnie materiału opałowego przeznaczonego do ogrzewania budynku w sezonie grzewczym, czyli jesienno-zimowym. Godny polecenia jest zwłaszcza ekogroszek produkowany z węgla kamiennego, który występuje w formie stosunkowo drobnych, dokładnie oczyszczonych okruchów. Charakteryzuje się on bowiem bardzo dobrą kalorycznością (sięgającą nawet 29-30 MJ/kg) i nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji. Jeśli interesuje nas wysokiej jakości ekogroszek Oleśnica to miasto, gdzie funkcjonuje firma specjalizująca się w jego sprzedaży.

Gwarancja optymalnego komfortu eksploatacji

Najlepszym możliwym wyborem do użytku domowego jest ekogroszek zapakowany w poręczne worki o pojemności 25 kg. Jego kluczowa zaleta to łatwość transportowania z miejsca zakupu do miejsca zamieszkania, ponieważ wystarczy posiadać samochód osobowy z przyczepką. Niektóre firmy oferują nawet usługę dostarczenia materiału na stabilnych paletach. Duże znaczenie ma również fakt, że worki wprost idealnie nadają się do składowania w kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym i nie wymagają przy tym dodatkowego zabezpieczenia. Jak by tego było mało, omawiany ekogroszek nie brudzi nadmiernie pieca ani otoczenia – głównie z powodu minimalnej zawartości popiołu, ale i możliwości wygodnego wsypania okruchów do podajnika bez konieczności stosowania szufli. Oto inne wartościowe atuty ekogroszku workowanego:

  • dłuższe zachowanie jakości niż w przypadku materiału oferowanego luzem (worek stanowi barierę dla wilgoci i wietrzenia)
  • wyjątkowo powolna utrata kaloryczności
  • pewność, że otrzymujemy produkt o wadze identycznej z deklarowaną
  • oszczędność pieniędzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*