Czym można dostać się na lotniska?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd za granicę wiąże się z koniecznością bardzo dokładnego zaplanowania całej podróży, łącznie z wyborem transportu na lotnisko. Jeśli bowiem zaniedbamy ten element przygotowań, wówczas mogą nas spotkać różne przykre konsekwencje, chociażby w postaci spóźnienia się na lot. Warto podkreślić, że zdecydowana większość portów jest dobrze połączona z centrum miasta, więc teoretycznie nie powinniśmy mieć problemu z dojazdem. Przykładem jest przewóz na lotnisko Pyrzowice, który zapewniają nam taksówkarze, komunikacja miejska, a także prywatni przewoźnicy.

Zadbaj o transport, bo możesz się rozczarować

Jeżeli zaplanowaliśmy podróż własnym samochodem, wówczas możemy być zmuszeni do skorzystania z parkingu obok lotniska. W większości przypadków wiąże się to z koniecznością uiszczenia opłaty w odpowiedniej wysokości. Zasada jest bardzo prosta – im bliżej lotniska, tym więcej zapłacimy. Często więc lepiej jest zostawić auto w miejscu zlokalizowanym nawet kilka kilometrów dalej. Warto też zapisać sobie numer telefonu do właściciela parkingu – może się to przydać zwłaszcza w sytuacji, gdy korzystamy z prywatnej własności.

Alternatywą dla własnego pojazdu jest dojazd taksówką – to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób podróżujących z dużym i niezbyt poręcznym bagażem. Decydując się na tę opcję, należy jednak pamiętać, że kurs na lotnisko rządzi się swoimi prawami i większość firm przewozowych życzy sobie większych opłat za taki przejazd. Warto zatem zawczasu dowiedzieć się w danej korporacji, czy obowiązuje tam stała taryfa. W przeciwnym razie możemy się bardzo srogo rozczarować. Dużym powodzeniem cieszy się też przejazd komunikacją miejską. W ostatnim czasie sporo osób wybiera np. bus Kraków-Katowice na lotnisko, bo jest zawsze na czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*