Czy warto kupować ekologiczne produkty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologia już na stałe zagościła w naszym życiu. Coraz więcej osób, dokonując codziennych zakupów, decyduje się na produkty naturalne i pozbawione szkodliwych substancji, a przez to nie wpływające negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Dotyczy to w szczególności żywności oraz wyrobów kosmetycznych, czyli rzeczy niezbędnych lub niezwykle potrzebnych do życia. Przykładem są m.in. oleje kosmetyczne Etja, znakomicie łagodzące stres i w znacznym stopniu poprawiające wygląd skóry.

Nie warto ryzykować

Produkty ekologiczne to takie, które zawierają co najmniej 90% składników pochodzenia naturalnego, a ponadto do ich wytworzenia nie zostały wykorzystane absolutnie żadne chemiczne substancje (np. polepszacze smaku czy zapachu). Wiele z nich posiada specjalny certyfikat potwierdzający, że proces produkcji został dokładnie zweryfikowany pod kątem zastosowanych zabiegów oraz środków. Warto kupować zwłaszcza ekologiczną żywność, ponieważ dieta ma ogromny wpływ zarówno na pracę poszczególnych narządów ciała, jak i ogólne samopoczucie.

Godne polecenia są m.in. zdrowe chrupki kukurydziane lub owsiane, oleje roślinne tłoczone na zimno (doskonałe jako dodatek do sałatek, a nawet ciast), a także jogurty naturalne, sery i nieprzetworzone węglowodany. Oprócz tego zaleca się nabywanie kosmetyków ekologicznych w postaci kremów, balsamów, żeli do kąpieli, szamponów do włosów czy mydeł. Nie zawierają one bowiem składników uczulających ani w inny sposób mogących szkodzić skórze. Dodajmy, że kupując produkty ekologiczne dbamy o cały ekosystem, co przekłada się bezpośrednio na podniesienie poziomu naszego życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*