Czy kupowanie gier używanych jest bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszczędność pieniędzy

Jeśli jesteś graczem, prawdopodobnie wiesz, że używane gry mogą być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Ale czy kupowanie używanych gier jest bezpieczne?

Czy jest to legalne? Kupno lub sprzedaż używanych gier wideo jest całkowicie legalne w większości krajów.

Kupno od sklepu i osoby prywatnej

Jeśli kupujesz od renomowanego dealera lub sklepu, to nie powinno być problemu w ogóle, ponieważ będą one upewnić się, że wszystko działa poprawnie przed sprzedaniem go do kogoś innego. Jednakże, jeśli kupujesz od kogoś prywatnie, to może być bardziej niebezpieczne, ponieważ mogą nie wiedzieć, czy coś działa poprawnie, aż po sprzedanie go, co oznacza, że możesz skończyć z przedmiotem, który nie działa w ogóle lub działa tylko częściowo bez żadnego ostrzeżenia wcześniej.

Zarysowania płyty

Sprawdź grę pod kątem zarysowań i wgnieceń przed jej zakupem. Zarysowania na płytach mogą z czasem spowodować ich nieprawidłowe działanie i uniemożliwić odtwarzanie. Jeśli są widoczne rysy, zapytaj, czy jest dostępny inny egzemplarz bez uszkodzeń.

Bardzo dużo ciekawych egzemplarzy gier tych młodszych i starszych, można znaleźć na witrynie: https://playsmart.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*