Co się składa na podstawowe wyposażenie myśliwego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na wyposażenie myśliwego składać się może wiele elementów ułatwiających poruszanie się w terenie, jak i śledzenie zwierzyny. Nie mniej istotne jest jednak i samo ubranie, a raczej odpowiedni kamuflaż – ten zmniejszy naszą widoczność, a co za tym idzie, szanse na wykrycie przez zwierzynę. Jaki asortyment przyda nam się w trakcie polowania?

Dostosowanie do terenu, w którym się poruszamy

Ubranie myśliwego – zarówno amatora, jak i profesjonalisty – powinno być zawsze dostosowane do obszaru, na jakim działamy. Nie zapominajmy i o zmiennej pogodzie, która jest w stanie pokrzyżować niejedne plany. Pomocna okaże się w tym aspekcie wszelka wodoodporna i ciepła odzież czy nieprzemakalne buty z solidną podeszwą. Jeśli zaś korzystamy z kamuflażu, pamiętajmy, aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi opadami.  Natomiast wybierając się na polowanie z łukiem, a nie bronią palną, zwiększymy nasze szanse na krótkim dystansie, a jednocześnie nie zostaniemy tak łatwo wykryci. Łuk jest bronią cichą, która świetnie sprawdzi się na mniejszych odległościach. 

Kompletując wyposażenie weźmy pod uwagę to, ile – mniej więcej – czasu spędzimy poza domem. Odnośnie do uzyskanych danych wybierzmy plecak o odpowiedniej pojemności, żywność, wodę oraz pas do naboi. Ten ostatni zapełnimy również i śrutem – niezbędny element na każdy rodzaj wyprawy. Taki asortyment jak latarka czy noktowizor ułatwi poruszanie się w trakcie godzin wieczornych oraz nocnych i polecany jest wszystkim myśliwym, którym polowania mogą przeciągnąć się do bardziej nieokreślonego czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*