Co spakować na wyjazd nad jezioro?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękna słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad jeziorem. Wybierając miejsce, gdzie będziemy odpoczywać, warto sprawdzić, czy na plaży jest możliwość kupienia czegoś do jedzenia, czy picia i miejsce do przebrania. Nawet jeśli plaża jest dobrze przygotowana, to żeby uniknąć przykrych niespodzianek, dobrze jest zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Co zatem powinno znaleźć się w piknikowym bagażu?

Napoje i przekąski

Na większości plaż funkcjonują sezonowe punkty gastronomiczne, jednak zakupy w nich często wiążą się ze staniem w długich kolejkach. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę do picia i to, co lubimy sobie przekąsić tak, żeby głód przedwcześnie nie wygnał nas do domu.

Kosmetyki, koce, ręczniki

Na plażę nie można wybrać się bez dobrego kremu z filtrem. Nawet jeżeli nie leżymy plackiem na słońcu, powinno się go użyć, żeby uniknąć poparzeń w eksponowanych miejscach ciała. Nie można zapomnieć o kocu, na którym będziemy wypoczywać i ręcznikach, w które wytrzemy się po wyjściu z wody. Zmorą naszych jezior są komary, więc na pewno przyda się też jakiś środek na insekty

Ubrania na zmianę

Zazwyczaj już w domu wskakujemy w strój kąpielowy. Jednak jazda samochodem w mokrym stroju kąpielowym nie jest dobrym pomysłem, dlatego w naszym bagażu nie może zabraknąć bielizny takiej jak biustonosz i majtki. Przebieranie się na plaży może być dość kłopotliwe, dlatego najlepiej ubrać się w wygodne rzeczy np. sukienkę i legginsy.

Gadżety

Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, można pokusić się o zabranie wygodnych leżaków. Nie będziemy też całego czasu spędzać w wodzie, na chwile na plaży, przyda się ulubiona książka lub gazeta. Przydadzą się też okulary przeciwsłoneczne i okrycie głowy chroniące przed słońcem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*