Jak zadbać o ciepło w domu w trakcie zimnych dni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zimna pogoda może być wyzwaniem dla systemu grzewczego Twojego domu. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać ciepło w domu podczas zimnej pogody:

Sprawdź filtr swojego pieca

Jeśli jest brudny, wymień go. Brudny filtr powoduje, że piec pracuje ciężej, co prowadzi do wyższych rachunków za energię i większego zużycia systemu.

Wyczyść swoje otwory wentylacyjne

Usuń kurz lub zanieczyszczenia, które mogą zatykać otwory wentylacyjne w Twoim systemie HVAC. Pomoże to zapewnić, że twój piec może działać wydajnie i skutecznie.

Używaj programowalnego termostatu

Termostaty programowalne pozwalają na ustawienie niższej temperatury, gdy jesteś poza domem lub śpisz w nocy, dzięki czemu system grzewczy nie będzie pracował tak często – co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze zarówno na rachunkach za energię, jak i kosztach utrzymania.

Zainwestuj w ocieplenie domu

Izolacja domu to skuteczny sposób na utrzymanie ciepłego powietrza w środku i zimnego na zewnątrz. Możesz zakupić zestawy do izolacji pianką natryskową dla poddaszy, przestrzeni pełzających i ścian. Są one szczególnie korzystne, jeśli mieszkasz w starszym domu, który nie został jeszcze zaizolowany. Fachowcy mogą zainstalować te zestawy dla Ciebie, gdyż jest to skuteczne ocieplenie budynków Poznań na swoim terenie posiada wielu wykwalifikowanych pracowników, którzy na co dzień ocieplają domy.

Wyłączaj światła, gdy wychodzisz z pokoju

Pozostawianie włączonych świateł niepotrzebnie marnuje energię i przyczynia się do wzrostu rachunków za media podczas zimnych miesięcy – zwłaszcza jeśli są to żarówki, a nie CFL lub LED, ponieważ generują one więcej ciepła, gdy są włączone niż te inne rodzaje żarówek. Jeśli posiadasz czujniki ruchu dla celów bezpieczeństwa, upewnij się, że są one odpowiednio ustawione, aby nie wyłączały się przypadkowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*