Co kupić przed rozpoczęciem remontu kuchni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, co powinniśmy kupić, zanim rozpoczniemy remont kuchni, będzie zależało od tego, jak spektakularne zmiany chcemy wprowadzić. Jeśli planujemy jedynie kosmetyczne poprawki, możemy przemalować ściany oraz zmienić kolor kafli za pomocą specjalnej farby. Przyda się także wymiana uchwytów mebli. Ten niewielki element może całkowicie odmienić wygląd stolarki meblowej i nadać jej nowocześniejszego charakteru. Chcąc dokonać bardziej radykalnych zmian, warto zamówić zabudowę na wymiar. Pozwoli ona optymalnie wykorzystać dane pomieszczenie. Taką stolarkę możemy uzupełnić pięknymi blatami oraz funkcjonalnymi akcesoriami, które dostaniemy w sklepie internetowym ELWI.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem prac

Zanim przystąpimy do generalnego remontu, zadbajmy o zakupienie całego, niezbędnego wyposażenia. Potrzebne będą nowe uchwyty, dobrej jakości zawiasy do szafek oraz prowadnice do szuflad. Nabywając blat, pamiętajmy o dokładnym wymierzeniu jego długości, jak i szerokości. Nie zapominajmy również o otworach na zlew, a także płytę płytę gazową, elektryczną lub indukcyjną. W nowej kuchni ważne jest też dobre oświetlenie.

Dokonując jedynie drobnych poprawek, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mebli przed farbą. To zaoszczędzi nam sprzątania. Chcąc odświeżyć stare szafki, możemy przemalować ich fronty. Tak samo, jak w przypadku kafelków, w sklepach znajdziemy specjalnie przeznaczoną do tego celu emulsję. Designerskie gałki, czy też modne relingi będą się świetnie prezentować na odnowionej zabudowie. Dobre przygotowanie i kupienie wszystkich elementów przed przystąpieniem do prac pozwoli nam na szybki oraz bezstresowy remont.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*