Co będzie potrzebne w domu, do stworzenia przyjaznej i wygodnej przestrzeni dla kota?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty to zwierzęta bardzo niezależne i wymagające własnej, prywatnej przestrzeni. W naszych domach czy mieszkaniach, które dzielimy z rodziną i swoimi podopiecznymi często brakuje ku temu miejsca. Aby rozwiązać ten kłopot musimy wykazać się niemałą kreatywnością. Nie jesteśmy w stanie powiększyć metrażu lecz zostaje jeszcze wykorzystanie wysokości naszych pomieszczeń. Co możemy zrobić? Przedstawimy Wam kilka pomysłów na organizację przestrzeni!

Jak wzbogacić przestrzeń?

Kot niewychodzący łatwo nudzi się oferowanymi w domu rozrywkami. Często staje się to przyczyną zaburzeń behawioralnych i zdrowotnych, a to z kolei prowadzi do wzrostu kosztów oraz niepotrzebnego cierpienia naszych podopiecznych. Możemy jednak pomóc naszym kotom przekształcając nieco domy, zapewniając im ciekawe zabawki, drapaki czy poświęcając więcej uwagi.

Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest montaż specjalnych półek i domków, które mogą umożliwić zwierzętom ukrycie się lub obserwację przestrzeni z wysokości. To szczególnie ważne aspekty dla naszych domorosłych łowców. Wspomniane półki bądź domki instaluje się na różnych wysokościach z uwzględnieniem miejsc, które zapewnią dobry punkt obserwacyjny i nie będą dostępne dla innych domowników. Współczesne sklepy takie jak https://verticat.pl/kategoria-produktu/domki/ oferują nie tylko funkcjonalne ale i estetyczne gadżety, które będziemy w stanie wkomponować w wystrój naszego wnętrza.

Koty to wspaniałe i wymagające stworzenia, które każdego dnia są przy nas, dając nam mnóstwo radości. Pamiętajmy aby zrewanżować się im tym samym, w końcu nasi mali przyjaciele zasługują na to, co najlepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*