Chcesz uprawiać triathlon? Bez tego ani rusz!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Triathlon to kombinacja trzech dyscyplin sportowych: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania. Jeśli chcesz stać się człowiekiem ze stali, inspirując się najpopularniejszym triathlonem na świecie o nazwie IronMan, lub po prostu kochasz te trzy dyscypliny i chciałbyś je ze sobą połączyć, rzucając wyzwanie samemu sobie, musisz zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa ale także, by móc w ogóle wystartować w zawodach, dla których przewidziane są konkretne normy, od których organizatorzy nie mogę odstąpić.

Niezbędnik triathlonisty

Twoim najlepszym przyjaciela musi stać się pianka triathlonowa. Dzięki swoim właściwościom wyporowym jest gwarantem bezpieczeństwa uczestników. Jeśli jeszcze nigdy nie pływałeś w piance, warto zakupić ją nie na ostatnią chwilę i odbyć kilka sesji treningowych właśnie w niej. W zależności od tego jaki triathlon wybrałeś, trenuj w akwenie otwartym lub zamkniętym.

W kwestii jazdy na rowerze, poza kaskiem nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Mitem jest, że na pierwszy triathlon potrzebujesz rower szosowy. Każdy rower, który jest dla Ciebie wygodny, a przede wszystkim sprawny i bezpieczny, będzie odpowiedni. Na niejednych zawodach widywano śmiałków, którzy część szosową pokonywali na… rowerach miejskich.

Równie ważne jak pianka są buty. Będziesz w nich jechać na rowerze oraz biegać, co oznacza, że spędzisz w nim większą część swojego triathlonu. O tym jak dobrać odpowiednie do siebie buty przeczytasz tutaj https://www.runshop.pl/buty-do-biegania,c9.html. Pamiętaj, aby ich także nie kupować tuż przed zawodami, a odbyć w nich kilka sesji treningowych, by nie zafundować sobie przykrej niespodzianki w dniu eventu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*