Czy powinno się strzyc psy ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne i odpowiednie strzyżenie psów jest podstawowym elementem ich właściwej pielęgnacji. W zależności od tego jaką sierść/włosy posiada nasz pupil powinniśmy częściej udawać się do psiego fryzjera. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby strzyc pupila samodzielnie, jednak liczmy się z tym, iż proces ten nie należy do najprostszych – czasami warto zapłacić wyższą kwotę i oddać zwierzę pod profesjonalną opiekę ludzi, którzy wiedzą jak prawidłowo działać.

Strzyżenie psa ma niezmiernie istotny wpływ na jego zdrowie i higienę ciała – dotyczy to zwłaszcza psów o dłuższej sierści czy włosach. To właśnie wtedy wizytować fryzjera powinniśmy znacznie częściej, zwłaszcza w okresie letnim. Wtedy to odpowiednie strzyżenie zapewni naszemu pupilowi komfort i swobodę ruchu podczas biegania. Strzyżenie psów powinno odbywać się nagminnie, gdyż oprócz wzrostu estetycznych doznań odnośnie naszego podopiecznego realnie dbamy o zachowanie jego higieny oraz minimalizację możliwości wystąpienia chorób skórnych.

W przypadku, gdy zależy nam na strzyżeniu psa według naszych własnych preferencji wizyta u zwierzęcego fryzjera okaże się obowiązkowa – psy wystawowe wymagają dodatkowej i bardziej skomplikowanej pielęgnacji, a samo strzyżenie powinno odbywać się wobec wytyczonych standardów. Jeśli nasz pupil należy do tych bardziej niecierpliwych zwierząt, warto zabrać do fryzjera ulubioną zabawkę, która odwróci jego uwagę. Gadżety dla psa dostępne są w każdym sklepie zoologicznym, a także i jego internetowych odpowiednikach, co pozwala nam wybierać spośród naprawdę dużej oferty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*