Zbieżność kół w samochodzie – dlaczego jest ważna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Geometria kół jest ważną częścią konserwacji samochodu. Jeśli Twój pojazd jest prawidłowo wyosiowany, będzie się prowadził prosto i lepiej radził sobie z obsługą.

Osiowanie kół to nie tylko ustawienie ich we właściwym kierunku – to także upewnienie się, że są one prostopadłe do podłoża na wszystkich czterech rogach. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia zawieszenia i szybszego zużycia opon.

Geometria kół jest jednym z najważniejszych elementów konserwacji samochodu, ale wiele osób nie wie, co to znaczy i dlaczego jest tak ważne.

Co to jest geometria kół?

Geometria kół to proces, który upewnia się, że wszystkie cztery koła są skierowane w tym samym kierunku, dzięki czemu Twój samochód jedzie prosto, bez korekt kierownicy lub drżenia kierownicy przy prędkości. Jeśli któraś z tych rzeczy ma miejsce, to czas na przegląd geometrii kół!

Dlaczego geometria kół jest ważna?

Głównym powodem, dla którego zbieżność kół ma znaczenie, jest fakt, że pomaga ona w bezpiecznym i łatwym poruszaniu się po drodze. Niewłaściwie ustawiony pojazd sprawi, że poczujesz się niekomfortowo podczas jazdy, ponieważ nie będzie się on prowadził prawidłowo i będziesz musiał go ciągle korygować, obracając kierownicę w lewo lub w prawo podczas jazdy. Może to również spowodować uszkodzenie elementów takich jak elementy zawieszenia.

Jeśli chcesz poddać swój samochód takiemu sprawdzeniu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.prostauto.pl/zbieznosc-kol.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*