Za co odpowiedzialna jest pamięć RAM w komputerze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W komputerach wyróżniamy dwa główne typy pamięci – ROM i RAM. ROM jest pamięcią stałą, w której znajduje się system operacyjny i wyłączenie komputera nie na nią wpływu. Z pamięcią RAM sprawa ma się inaczej. Ponieważ jest to pamięć ulotna – odpowiada za nasze aktualne działania na sprzęcie elektronicznym, a z chwilą wyłączenia komputera, zapisane w niej informacje, zostają utracone.

Czy pamięć RAM w komputerze odgrywa dużą rolę?

Mówiąc w skrócie – tak. Odpowiada ona za płynną pracę urządzenia. Przykładowo, pisany tekst od razu pojawia się na ekranie albo oglądany film się nie zacina. Jeśli występuje problem w natychmiastowym działaniu komputera, może to oznaczać, że urządzenie ma zamontowaną zbyt małą pamięć. Szybka praca na komputerze jest istotna dla każdej osoby, a szczególnie dla osób pracujących zdalnie, dlatego warto zaopatrzyć swój sprzęt w jak najlepsze kości pamięci RAM, do nabycia m.in. na witrynie https://brandkomp.pl/pl/c/Pamieci-RAM-DDR3/15.

Pamięć RAM DDR3 oraz DDR4 zapewnia wysoką częstotliwość pracy, jest prosta w montażu i demontażu oraz bardzo pożądana przez użytkowników komputerów stacjonarnych. Na powyżej podanej stronie można ją znaleźć w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, ponieważ jest ona poleasingowa. Jednak nie trzeba się tego obawiać. Te podzespoły są w 100% bezpieczne, sprawne i wydajne. Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że każdy może cieszyć się jak największą płynnością komputera. Czemu by nie ulepszyć swojego urządzenia i samemu nie przekonać się o różnicy jaką daje wymiana pamięci RAM?

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*