Za pomocą jakich preparatów można dbać o wygląd swojego samochodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadamy stary samochód, którego lakier mocno już wypłowiał, przez co wygląd auta stał się mniej atrakcyjny? A może mamy całkiem nowy pojazd i nie chcemy, by szybko dotknęła go ta sama przypadłość? Jeśli tak, to poniższy poradnik z pewnością się nam przyda. Sprawdzimy w nim co można wykorzystać do tego, by zachować oryginalny lakier w najlepszym możliwym stanie na lata, oraz w jaki sposób można zauważalnie poprawić wygląd starszego samochodu.

Powłoki ochronne

Najpierw zajmijmy się przypadkiem, gdy mamy stosunkowo nowy lub zupełnie nowy samochód i chcemy, by jego wygląd pozostał jak najlepszy przez lata. Tutaj dobrze sprawdzają się różnego rodzaju powłoki ochronne, które nakładamy bezpośrednio na lakier. Można tutaj wyróżnić między powłokę ceramiczną, która jest łatwa w aplikacji i możemy to przeprowadzić samodzielnie. Dobrym pomysłem jest też inwestycja w impregnaty do samochodu, które działają na podobnej zasadzie jak preparaty do drewna. Wnikają w strukturę lakieru, czyniąc go odporniejszym na mikrorysy, korozję oraz blaknięcie.

Polepszenie wyglądu

W przypadku pojazdów nieco starszych, gdzie pojawiły się już pewne wady lakieru, można wykorzystać inną paletę działań. Na przykład dobrze jest wykonać profesjonalne mycie z wykorzystaniem aktywnej piany, a także nakładaniem wosku na gorąco. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie poniżej https://carmann.pl/pl/c/Mycie-zewnetrzne/2. Po takim zabiegu pojazd będzie wyglądał o wiele lepiej, efekt na pewno nam się spodoba. Mycie należy powtarzać regularnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*