Wypożyczalnia balkoników dla osób mających problemy z poruszaniem się

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z poruszaniem się mogą dotknąć dosłownie każdego. Poważna choroba, wypadek albo starszy wiek mogą sprawić, że sprawność spadnie i samodzielne chodzenie nawet po mieszkaniu będzie utrudnione lub uniemożliwione. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest balkonik, który wspomoże aktywność chorego.

Dlaczego balkonik jest lepszy niż wózek inwalidzki?

Osoba, która choć trochę może poruszać się samodzielnie, z pewnością będzie chciała zachować maksymalną sprawność i samodzielność. Balkonik, w przeciwieństwie do wózka inwalidzkiego, zapewnia znacznie więcej możliwości pod względem poruszania się. Jest wygodniejszy w domowej przestrzeni, jak również na spacerze. Stabilizuje osobę chorą, ale nie wyręcza jej, dzięki czemu mobilizuje ją do dalszych ćwiczeń, które wspomagają poprawę stanu zdrowia (albo nie dopuszczają do jego pogorszenia). W wielu przypadkach osoby z balkonikami są też w stanie samodzielnie zająć się większą ilością spraw domowych niż osoby pozostające na wózkach.

Stabilniejszy niż kule i laska

Wiele osób zastanawia się także, czy nie wystarczą im zwykłe kule rehabilitacyjne lub nawet laska. Niestety w wielu przypadkach nie dają one jednak wystarczającej podpory. Są chwiejne i wymagają opierania się stabilnie na rękach, by mogły wspomóc poruszanie się. Oznacza to, że często nie pozwalają na zachowanie swobody, ponieważ chory obawia się upadku. Właśnie wówczas balkoniki, takie jak dostępne pod adresem http://www.wsrmila.pl/sprzet/balkonik/, będą znacznie korzystniejsze i zapewnią więcej samodzielności, jak również bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*