Wszystko, co trzeba wiedzieć o kursie i egzaminie na prawo jazdy kat. A

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba motocyklistów na polskich drogach, a także rośnie grono osób zainteresowanych uprawianiem motocyklizmu. Aby móc prowadzić motocykl, konieczne jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii, które zostały wyróżnione na podstawie ograniczeń mocy i pojemności. Jedynie uzyskanie prawa jazdy kategorii A pozwala prowadzić praktycznie każdy motocykl, niezależnie od jego mocy.

Przebieg kursu na prawo jazdy

Prawo jazdy na motor wydawane jest przez właściwy urząd, po pozytywnym zakończeniu egzaminu. Przed przystąpieniem do weryfikacji umiejętności należy przejść kurs składający się z 30 godzin zajęć teoretycznych, podczas których kandydaci zapoznają się z aktualnymi przepisami i budową motocykli, a także odbyć 20 godzin jazd. W trakcie zajęć praktycznych przeprowadza się ćwiczenia analogiczne jak na egzaminie, a także zwraca uwagę na poprawną technikę jazdy i zachowanie w sytuacjach awaryjnych. Jeśli chcemy uzyskać prawo jazdy A Wrocław czy inne duże miasta mają wiele szkół oferujących szybką naukę.

Po zakończeniu jazd należy zapisać się na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Część teoretyczna to 32 pytania z możliwością jednokrotnego wyboru odpowiedzi, a część praktyczna rozpoczyna się od wykonania 6 manewrów na placu, a następnie zakłada przynajmniej 25 minut jazdę po mieście. Przed przystąpieniem do egzaminu warto zdecydować się na jazdy doszkalające kat A Wrocław cennik ma na tyle atrakcyjny, że niemal każdy może z nich z korzystać. Jazdy doszkalające koncentrują się na eliminacji popełnianych błędów podczas jazdy motocyklem. Stanowią również okazję do opanowania umiejętności przed właściwym egzaminem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*