W jakich przypadkach usunięcie ósemek będzie nieuniknione?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usuwanie ósemek nie należy do przyjemnych zabiegów. Większość z nas się go obawia i wolałaby go uniknąć, czasem jednak jego wykonanie jest konieczne. W jakich sytuacjach warto w tym celu udać się do specjalisty? Tego dowiemy się po przeczytaniu artykułu.

Kiedy usunąć ósemki?

Zęby mądrości bywają bardzo problematyczne. Proces ich wyrzynania może być bolesny, a dodatkowo wiązać się z pewnymi komplikacjami. Wynika to najczęściej ze zbyt małej ilości miejsca w szczęce. Warto odwiedzić stomatologa już na początku ich wyrzynania, by ten mógł zdiagnozować ewentualny problem. Czasami niezbędne jest zrobienie zdjęcia pantomograficznego, na podstawie którego, specjalista może ocenić ułożenie ósemek. Po tym badaniu lekarz może stwierdzić, czy usunięcie zębów jest konieczne.

Nieunikniony zabieg wyrywania ósemek będzie w sytuacji, gdy zęby mądrości wrastają w stronę siódemek. Naruszenie ich korzeni może wywoływać dolegliwości bólowe, a także przyczynić się do przesunięcia wszystkich zębów. Czasem konieczne może być usunięcie ich obu. Powodem do niezwłocznego przeprowadzenia zabiegu może być także ich niepełne wyrzynanie się. Pod płatem dziąsła mogą wówczas pojawiać się stany zapalne, niebezpieczne dla całego organizmu. W takich sytuacjach wizyta u chirurga stomatologicznego nas nie ominie. Warto wybierać sprawdzonych specjalistów, którzy posiadają wiele pozytywnych opinii. Jednym z nich jest gabinet La Dentica, którego ofertę znajdziemy na stronie https://ladentica.pl/chirurgia-stomatologiczna-2/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*