Jak chronić się przed koronawirusem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona przed wirusami powodującymi groźne choroby stała się szczególnie ważna po wybuchu pandemii koronawirusa wywołującego chorobę SARS-COV-2. Ogromne znaczenie w walce z rozprzestrzenianiem się tego niebezpiecznego drobnoustroju ma przede wszystkim profilaktyka. Dzięki przestrzeganiu kilku ważnych zasad można skutecznie ograniczyć ryzyko jego zarażeniem.

Jak uniknąć zakażenia koronawirusem?

Wirus ten roznosi się drogą kropelkową, co oznacza, że do zakażenia dochodzi przez kontakt z wydzielinami osoby chorej, które są wydychane wraz powietrzem podczas kaszlu, kichania oraz mówienia. Do jego przenoszenia na inne osoby może dochodzić także przez dotykanie tych samych przedmiotów, z którymi niedawno styczność miała osoba chora. Z tego względu bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, dzięki któremu unikniemy bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi. Trzeba pamiętać także o regularnej dezynfekcji dłoni, która pozwoli się pozbyć wirusa z naszych rąk i pomoże zapobiec jego przedostaniu się do organizmu.

Bardzo ważne jest także noszenie maseczek, które znaleźć można na stronie https://nyks.pl/maseczki-ochronne-bawelniane. Dzięki nim ochronimy inne osoby przed zakażeniem (jeśli to my jesteśmy nosicielami wirusami nawet o tym nie wiedząc, ponieważ bardzo często choroba przebiega zupełnie bezobjawowo). Przestrzeganie wymienionych zasad ma ogromne znaczenie i jeśli będzie respektowane przez większą część społeczeństwa pomoże wyhamować oraz całkowicie zatrzymać pandemię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*