Uprawa roślin w domu? Filtry zapachowe wyeliminuję nieprzyjemne zapachy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapach roślin jest tak silny, że można go wyczuć nawet z innego pomieszczenia? Nadszedł czas na zastosowanie filtra zapachowego z węglem aktywnym. Filtr zapachowy tworzy barierę przed nieprzyjemnymi zapachami, które mogą pochodzić z Twoich kwiatów lub innych roślin!

Jak działają filtry zapachowe?

Filtr z węglem aktywnym wspomaga usuwanie kurzu i pyłków z powietrza, dzięki czemu jest doskonałym wsparciem dla alergików i astmatyków – https://domowauprawa.pl/pol_m_WENTYLACJA-FILTRY-POWIETRZA_Filtry-antyzapachowe-z-weglem-aktywnym-203.html. Pozbywa się również złych zapachów, nawet takich jak dym papierosowy lub smażone jedzenie! Możesz znaleźć tego rodzaju filtry w różnych rozmiarach i kształtach i są one wyposażone w różne funkcje, np. timer.

Filtry zapachowe do domowego ogrodu efektywnie zapobiegają brzydkim zapachom np. nawozu. Ponadto nawozy zawierają mikroorganizmy, które rozkładają materię organiczną na CO2 i parę wodną; obie nieszkodliwe substancje, które nie pachną w ogóle! Są niewykrywalnymi dla nosa i szkodliwymi skutkami ubocznymi, przed którymi filtr z aktywnym węglem aktywnie Cię chroni.

Skąd biorą się te zapachy?

W pierwszej kolejności gnijące rośliny lub gleba. Zapach rozkładu jest spowodowany przez bakterie, które żywią się martwą materią roślinną. Jeśli nie chcesz używać środków chemicznych do zabicia tych bakterii, spróbuj namoczyć ziemię doniczkową w nadtlenku wodoru przed dodaniem nowych roślin przez kilka dni przed sadzeniem.

Możesz również dodać około jednej łyżeczki sody oczyszczonej na galon wody podczas podlewania roślin. Pomoże to zneutralizować poziom pH w glebie i zapobiec rozwojowi bakterii w przyszłości. Stosując filtry zapachowe z węglem aktywnym, jesteś odporny/a na zapachy, które są wynikiem procesów gnilnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*