Salon w stylu amerykańskim – jak urządzić?

Salon w stylu amerykańskim – jak urządzić?

Karolina Grabowska/pexels.com

Dom i ogrodnictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oglądając amerykańskie filmy albo seriale, często zwracamy uwagę na przedstawione tam wnętrza, które prezentują się całkiem odmiennie od polskich. Przede wszystkim za oceanem wszystko jest dużo większe – domy są przestronne, a w rozległych pomieszczeniach stosuje się szereg zabiegów aranżacyjnych niezbyt popularnych w naszym kraju. Mimo że nasze mieszkania są często nieprzystosowane do wielu tamtejszych rozwiązań, można wskazać kilka elementów, które w miarę łatwo będzie u nas zaadaptować, zwłaszcza w salonie.

Kilka prostych rozwiązań – wspaniały efekt

Styl amerykański w aranżacji wnętrz jest ponadczasowy i niezwykle elegancji, a także bazuje na dobrej jakości materiałach. Liczy się tam przede wszystkim symetria, widoczna gołym okiem choćby w salonie. Powszechnie stosowane układy mebli to np. kanapa oraz dwa fotele stojące po obu jej stronach. Podczas robienia zakupów warto zwrócić uwagę na klasyczne kanapy amerykańskie ze skóry, bo są piękne i jednocześnie niezwykle wytrzymałe.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe elementy, to idealnie będą do niej pasowały fotele relax z podnóżkami, na których można się wygodnie rozłożyć i poczytać książkę lub uciąć sobie krótką drzemkę. Kolejna cecha omawianego stylu to przestronność, którą można w naszych warunkach łatwo osiągnąć, montując wysokie okna i stosując jasne kolory – beże, szarości, biele czy różne odcienie brązów.

Warto także w takim wnętrzu wykorzystać duże ilości tkanin w postaci poduszek, dywanów i lekkich zasłon. Przytulnego klimatu nadadzą zaś różne bibeloty i dekoracje, a ponadto żywe kwiaty w pięknych wazonach. Amerykanie słyną ze słabości do detali, w związku z czym często decydują się na gzymsy, boazerie i sztukaterie – my również możemy któryś z tych elementów aranżacyjnych wykorzystać u siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*