Regeneracja organizmu po wysiłku – z jakich zabiegów można korzystać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby uprawiające sport i intensywnie trenujące powinny koniecznie zadbać o właściwą regenerację organizmu po każdorazowym wysiłku. Pozwala to bowiem w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko przetrenowania (skutkujące zazwyczaj spowolnieniem osiągania rezultatów), a także wystąpienia kontuzji. Jednym z zalecanych zabiegów jest krioterapia w bardzo niskiej temperaturze, sięgającej nawet -160 stopni Celsjusza. Jeśli interesuje nas sprawdzona i bezpieczna kriokomora Warszawa jest miastem, w którym działa wiele gabinetów posiadających tego typu sprzęt najwyższej jakości. 

Odnowa biologiczna to podstawa – zarówno w przypadku zawodowców, jak i amatorów 

Podstawowym zabiegiem regeneracyjnym po treningu jest wizyta w saunie fińskiej, gdzie panują warunki doskonale odciążające układ sercowo-naczyniowy (temperatura 80-100 stopni i wilgotność na poziomie 15%). Warto również regularnie korzystać z różnego rodzaju masaży – zwłaszcza relaksujących i pobudzających. Odprężają one bowiem psychicznie, obniżają napięcie mięśni, poprawiają krążenie krwi oraz podnoszą gotowość organizmu do następnego wysiłku. Dobrym rozwiązaniem jest też krioterapia w niskiej temperaturze, która hamuje procesy zapalne, pomaga w leczeniu krwiaków i stłuczeń i przyspiesza regenerację uszkodzeń mięśni oraz ścięgien.

Kolejnym ciekawym i skutecznym zabiegiem jest hydromasaż w jacuzzi (tzw. kąpiel solankowa), znakomicie rozluźniający mięśnie, zmniejszający ból i zapobiegający powstawaniu przeciążeń. Zaleca się ponadto skorzystanie z dobrodziejstw balneologii, czyli nauki wykorzystującej do leczenia i rehabilitacji surowce naturalne w postaci wód mineralnych, błota wymieszanego np. z borowiną czy gazów. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o natryskach i biczach wodnych. Na https://ckr.pl/balneologia-medycyna-fizykalna można dowiedzieć się więcej na jej temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*