Jakie produkty w pełni naturalne i ekologiczne warto posiadać w swoim domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój dom był bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska, ale często trudno jest wiedzieć, od czego zacząć.

Oto kilka propozycji całkowicie naturalnych i organicznych produktów, które pomogą Ci zmniejszyć wpływ na środowisko w domu:

Produkty łazienkowe

Wymień swoją konwencjonalną zasłonę prysznicową na bambusową, którą można łatwo spłukać i wysuszyć na sznurku do ubrań lub na słońcu (zamiast używać toksycznych chemikaliów). Używaj naturalnych mydeł, takich jak Dr. Bronner’s, które występują w wielu zapachach i wymagają jedynie rozcieńczenia wodą. Spróbuj szamponu w kostce zamiast szamponu w butelce.

Produkty kuchenne

Kupuj lokalny miód zamiast importowanego (który często pochodzi z Chin). Kupuj ekologiczne jajka z wolnego wybiegu. Używaj szklanych pojemników do przechowywania zamiast plastikowych – nie tylko zmniejsza to ilość odpadów plastikowych, ale również sprawia, że żywność pozostaje dłużej świeża, ponieważ plastik ma tendencję do wymywania chemikaliów z tego, co jest w nim przechowywane.

Pokój dzienny

Użyj starej gazety jako alternatywy dla chusteczek podczas wydmuchiwania nosa; działa tak samo dobrze! Używaj w sklepie toreb na zakupy wielokrotnego użytku zamiast toreb papierowych lub plastikowych. Obecnie można je łatwo znaleźć u większości sprzedawców, takich jak eco-akcesoria.pl, gdzie można również zakupić inne akcesoria ekologiczne do całego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*